Blog

İstifleme Makineleri

İstif makineleri , belirli bir yükü taşımak ve istif yapmak amacı ile kullanılırlar. Operatörün yaya olarak kullandığı insan gücüyle çalışan ve akülü tipleri olduğu gibi Operatörünün üzerinde oturarak kullandığı Dizel Motorlu, Benzin-LPG Motorlu ve Akülü, Forklift olarak bilinen tipleride vardır. Taşıma kapasitesi olarak 40-50 tonlara kadar çıkabilir.

 • Kumandalı İstif Makinaları
  Hidrolik Transpalet: Yükleri yerden 5-10 cm kaldırarak yatay olarak taşımaya yararlar.Kol gücüyle çalışan Hidrolik pompa vasıtasıyla kaldırma yapabilirler.
 • Akülü Transpalet: Akü gücüyle çalışırlar, hem kaldırma hem de yürüme işlemini elektrik motoru yardımıyla kuvvet harcamdan yaparlar, bazı modellerinde kullanıcı bir platforma binerek veya üzerine oturarak da kullanabilir. Yatay olarak yük taşıma yaparlar.
  Stacker: Kullanıcının yaya olarak kullandığı, yükü belirli bir yüksekliğe kaldırmada kullanılan araçlardır. Hidrolik, insan gücüyle çalışan, elektrikli ve akülü tipleri vardır.
 • Manuel Kullanılabilen İstif Makinaları
  Dizel Motorlu Forklift
  Benzin-LPG Motorlu Forklift
  Akülü Forklift
  Dar Koridor Forkliftleri: Akülü olarak çalışan, depo içlerinde raflar arasında kullanılmak için tasarlanmışlardır. 10-11 m yükseğe çıkabilen modelleri mevcuttur.

İstif makineleri ;
Manuel istif makineleri
Varil istif makineleri
Yarı elektrikli ve Tam elektrikli istif makineleri
Geniş ayaklı ve Ağır yükler için tam elektrikli istif makineleri
Akülü forklift

15 Şubat 2019 Asal Transpalet , , ,
About Asal Transpalet

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.